Banyo Dolabı Nasıl Seçilir ?

Banyonuza Uygun Boyutta Dolap Seçin

Evinizde, hangi alan için olursa olsun dolap ve mobilya seçimi yaparken alanın ölçüsüne göre tercih yapmanız gerekir. Uygun ölçü ve ebatlarda mobilya seçimi, özellikle banyolarda, alan küçük olduğu için seçimi doğru yapmanız önemlidir. Alt ve üst modülden oluşan banyo dolaplarına ek olarak, boy dolapları da oldukça fazla talep görmektedir. Lavabonun sağına veya soluna olacak şekilde monte edilen boy dolapları, farklı ürün seçenekleriyle alıcıların beğenisine sunulmaktadır.

Banyo Dolabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

 • Banyonuzda bulunan diğer eşyalarla uyum içerisinde olması gerekir.
 • Aynalı banyo dolabı seçimi yapmanız, sizin için daha avantajlı olur.
 • Özceden’de farklı ebat ve ölçülerde bulunan dolap modelleri, her zevke uygun olacak şekilde özenle üretilmiştir.
 • Dolap modelini seçerken, banyonuzdaki renk uyumuna göre seçim yapmanız daha hoş bir görünüm elde etmenizi sağlar.
 • Dolabı koyacağınız alanın ölçüsünü alırken çok dikkat etmelisiniz.
 • İç aydınlatma özelliği bulunan ürünleri tercih etmeniz, aradığınız ürünü daha kolay bulmanızı sağlar. Dolap temizliği yaparken de iç aydınlatma oldukça önemli olan etkenlerden biridir.
 • Beğendiğiniz üründe aydınlatma olmaması durumunda, LED şeritler ile dolabınızı aydınlatabilir ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz.
 • Havalandırma menfezi bulunan dolap modellerinde temizlik daha kolay olmaktadır.
-27%
659,90 KDV Dahil Fiyat
-56%
-56%
199,90 KDV Dahil Fiyat
-33%
599,90 KDV Dahil Fiyat
-40%

Banyo Dolap Dizaynı

Banyo dolabı seçerken, ihtiyacınızı karşılayacak özellikte bir model seçimi yapmanız daha doğru olacaktır. Rahat ve pratik olarak kullanabileceğiniz raflı ve çekmeceli dolap modelleri, oldukça fazla tercih edilmektedir. Banyo dolabı aksesuarları ile dolabınızı isteğiniz doğrultusunda tasarlamanız da mümkün. Dolabı koyacak alanın seçimini iyi yapmanız gerekir. Alan yönetimini doğru bir şekilde yapmanız durumunda hem alandan tasarruf edebilir hem de görünüm olarak daha hoş bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Banyoda Şıklığa Ulaşmanın Diğer Yolu: Çamaşır Makinesi Dolapları

İhtiyacınızı karşılayan ve banyonuza güzel bir görünüm katan dolap modeli seçimi yapmanız biraz zor olabilir. Çamaşır makinesi genellikle banyoda ve açık, görünür bir alanda olur. Bu görünüm çok fazla güzel görünmez. Bu nedenle çamaşır makineniz için bir dolap seçimi yapmanız oldukça uygun olacaktır. Farklı dolap modelleri ile banyonuzu güzelleştirebilirsiniz.

Banyonuza dolap, mobilya ve aksesuar seçimi yaparken kesinlikle banyonuz ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir. Renk ve modele göre uyumlu bir dolap seçerek, banyonuzu görünüm olarak daha şık bir hale getirmeniz mümkün.

Banyo Dolabı Montajı Nasıl Yapılır?

Banyo dolabınız için artık seçimi yaptıysanız ve dolabın montajını yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Dilerseniz dolap montajını Özceden olarak yapabiliriz. Kendiniz montaj işlemi yapmak istiyorsanız, tokmak, akülü vidalama, alyan anahtarı ve metre gibi malzemelere ihtiyaç duyacaksınız. Sonrasında bu malzemeler ile kılavuzda bulunan bilgiler doğrultusunda montaj işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Banyo Dolabı Aldıktan Sonra Ne Yapmanız Gerekir? 

 • Aldığınız banyo dolabının kutusunu dikkatli bir şekilde açmanız gerekir.
 • Bütün parçaları eksiksiz çıkardığınıza emin olarak, monte için bilgi veren kılavuzu ayrı bir yere koymanız gerekir.
 • Kılavuzda belirtilen şekilde parçaları birleştirmeniz gerekir.
 • Metre ile dolabı koyacağınız alanın ölçüsünü alarak, üst modülü duvara monte edebilirsiniz.
 • Sonrasında kılavuzda anlatıldığı gibi alt modülü de birleştirerek ve metre ölçüsü alarak duvara monte edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi Online !
Merhaba, Sitemizde Bulunan Tüm Ürünler 1. Sınıf MDF kullanılarak imal edilmektedir. Tüm Sorularınızı Bize Bu Alandan İletebilirsiniz.